Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.
Temizle

Filtrele

Teraryum Çeşitleri

Minyatür bir yaşam alanını temsil eden teraryumlar, bulundukları odaya bambaşka bir enerji vermeleri sebebi ile çok sevilen ve popüler olan çiçek tasarımları arasındadır.

Teraryum nedir?

Çoğunlukla fanus tarzı şeffaf kaplar içerisinde, ortama uyum sağlayabilecek çeşitli bitkiler ile oluşturulmuş minyatür bir yaşam alanıdır. Genellikle içerisinde sukulentler, kaktüsler, yosunlar, toprak ihtiyacı olmayan hava bitkileri ve bazı özel çiçekler bulunur.

Fanusta teraryum bakımı özen ister ancak bakımı zor olmayan çiçeklerin teraryum içerisinde bulunması bu çiçek tasarımının bakımını kolaylaştırır. Çiçek sepeti teraryum modelleri arasından, büyük ya da küçük teraryum çeşitlerinden birini sevdikleriniz ya da kendiniz için online sipariş edebilir, baktıkça huzur bulacağınız minimal bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Sevdiklerinize sevginizi göstermenin en kolay yollarından biri olan çiçekler ve bitkiler, farklı anlamlarla yüklü çeşitleri ile ÇiçekSepetim'de yer alıyor. Görünüşleri ile de dikkat çeken çeşit çeşit çiçeklerin yanı sıra teraryumlar, göz alıcı görünüşleri sayesinde sizin için önemli bir alternatif oluşturuyor. Bu alternatifin oluşmasında teraryumların çiçeklerden farklı olarak mini bir ormana benzemesi öne çıkıyor. Klasik hediyelerden sıkılanlar için teraryum çeşitleri, zarif bir seçenek olarak öne çıkıyor. Özellikle son zamanlarda hem kolay bakımı hem de estetik görünümü ile ön plana çıkan bu ürünler, pek çok kişinin hediye çiçek tercihinde ilk sıralarda yer alıyor. ÇiçekSepetim de sizin için farklı dizaynlardaki teraryum çeşitlerini bir araya getiriyor.

Fanusta Teraryum Çeşitleri ÇiçekSepetim'de!

Küçük bir dokunuşla bulunduğunuz ortamın havasını bir anda değiştirmenize yardımcı olacak fanusta teraryum modelleri çok farklı şekillere sahip olabiliyor. Dünyanın bir parçasının küçük bir simülasyonu gibi düşünülebilen bu dekoratif ürünler, bulundukları fanusun yanı sıra içerisinde yer alan bitki ve çiçekler sayesinde farklılaştırılabiliyor. Hayal gücünün de kullanılması sayesinde fanusun içerisine konulan değişik süslemeler ile çok farklı teraryum modelleri üretilebiliyor. Özellikle içerisinde minyatür süslemelerin bulunduğu teraryumlar, estetik görünümleri ile herkesin beğenisini kazanıyor.

Her baktığınızda canlılığı ve yeşilliği ile stresinizi üzerinizden alacak bu ürünleri, ÇiçekSepetim üzerinden teraryum kategorisini kullanarak detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. ÇiçekSepetim'in uygun fiyatlarından ve aynı gün gönderim kampanyasından faydalanarak da teraryum siparişinizi verip sevdiklerinize mutlu anlar yaşatabilirsiniz.

Teraryum Çiçekleri

Pek çok insanın evinin bir köşesinde görmekten hoşnut olduğu teraryumlar, uygun bitkilerden oluşturulduğunda ve gerekli koşullar bu bitkilere sağlandığında oldukça uzun ömürlü olabiliyor. Bu sebeple fanusun içerisinde bulunacak teraryum bitkileri ve bunun yanı sıra fanusun şekli gibi küçük detaylar bitkiniz için büyük bir önem arz ediyor. Fanusun şekline göre değişmekle birlikte teraryumlara konulmak üzere, genellikle direkt güneş ışığına çok fazla ihtiyaç duymayan küçük boylu bitkiler tercih ediliyor. Teraryumlarda bu ön koşullara uygun olarak kaktüs, sukulent, Norveç yosunu ve bonsai gibi bitkilerin yanı sıra bazı çiçekler de kullanılıyor. Bu tarz farklı çeşitlerin bir araya getirilmesine ise aranjman deniliyor. Teraryum aranjmanlarında farklı renklerde orkideler kullanılabiliyor. Orkidelerin çokça tercih edilmesinin arkasında bu çiçeklerin zarafeti ve dayanıklılığı yatıyor.

Teraryum Bakımı

Teraryumunuzun sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için bakımını doğru yapmanız gerekiyor. Teraryum bakımı konusunda özenli olmanız durumunda, genellikle bu konuda herhangi bir problem yaşamazsınız.

• Teraryum bitkileri genellikli nemi çok fazla sevmez. Bu sebeple teraryum alırken fanusun açık olduğundan ya da içerisinde bulunan bitkilerin nemi sevmediğinden emin olmanız gerekiyor.
• Teraryumunuzun uzun ömürlü olabilmesi için temiz havanın olduğu yerlerde durması gerekiyor. Ayrıca bulunduğu yerin direkt güneş ışığı almaması, yalnızca gün içerisinde aydınlık olması şart.
• Teraryum bitkilerine çok su vermeniz çürümelerine sebep olabiliyor. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için, verdiğiniz su miktarına dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca suyu direkt olarak dökmeyip fısfıslı şişeler ile sulamayı yapmanız, bitkiniz için çok daha sağlıklı oluyor.
• Teraryum bitkilerinizde herhangi bir çürüme görmeniz durumunda, çürüyen bölgeyi ince bir iğne yardımıyla çıkarmanız bitkinizin daha uzun ömürlü olmasına yardımcı oluyor.
• Teraryumunuzun toprağına gübre eklememelisiniz. Çünkü böyle bir şey yapmanız durumunda, bitkiler olması gerekenden fazla büyüyor ve alması gereken temel bileşenleri yeterince alamıyor. Bu da bitkilerin yavaş yavaş ölmesine sebep oluyor.

Siz de çeşit çeşit teraryumlardan beğendiğinizi uygun fiyata alarak çevrenizi güzelleştirmek istiyorsanız, hemen ÇiçekSepetim'e girip dilediğiniz teraryumu kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.