Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.
Temizle

Filtrele

Hediyelik Sukulent Teraryum

Son yıllarda en fazla online sipariş edilen çiçeklerden biri haline gelen sukulent bitkilerine aslında yabancı değiliz. Bir çok farklı ortam ve hava koşuluna dayanıklı olmaları sebebiyle (kaktüs familyasından), eskiden beri anneannelerimizin balkonlarında sık gördüğümüz bitkilerden biridir aslında. Onları basitçe tanımlamamız gerekirse; bakımı kolay ve dayanıklı diyebiliriz.

Yapraklarına, yaprak saplarına, gövdelerine ve köklerine su depolayabilen, bakımı son derece kolay olan ve kaktüs ailesinden gelen yeşil bitkilerdir. Birbirinden güzel görünüme sahip sukulent çeşitleri çiçek tasarımlarında ve bilhassa minyatür bahçelerde kullanılmaya başladıktan sonra popüler olmuş ve birçok hediyelik sukulent tasarımı ortaya çıkmıştır.

Hemen şimdi Çiçek Sepetim ile kaktüs sukulent siparişi verebilir, sevdiklerinizi mutlu edecek sürprizler yapabilirsiniz.

Özel günlerin ve kutlamaların olmazsa olmazı çiçekler, sevdiklerinizi mutlu etmenin en zarif yollarından biridir. Sevginizi ifade etmenin en güzel yollarından biri olan canlı çiçekler, evde ya da iş yerinde bulunduğu ortama renk katar. Son zamanlarda canlı çiçekler arasında en çok tercih edilen tür olan sukulentlerle siz de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Sukulentleri isterseniz saksıda isterseniz de birbirinden güzel dekoratif şekillerde sunulan teraryumlarla birlikte ÇiçekSepetim güvencesiyle sipariş verebilirsiniz.

Sukulent Çiçek Siparişi

Kaktüs familyasından olan sukulent çiçekleri minyatür görünümleriyle de göze hitap eder. Dekorasyon amaçlı olarak kullanılan sukulent bitkisi, aynı zamanda bakım kolaylığıyla da ön plana çıkan canlı çiçekler arasında yer alır. Saksıda ve teraryumda yetiştirilebilen sukulentler uzun ömürlüdür. Birbirinden canlı görünüme sahip olan sukulentler arasından seçim yapacağınız zaman, hediye edeceğiniz kişinin zevkini göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır. Özel günlerde sevdikleriniz için sukulent siparişi vererek onların sizler için değerli olduklarını en naif şekilde hissettirebilirsiniz. Duygularınızı konuşmadan sevdiğiniz kişilere hissettirebileceğiniz sukulent çiçek çeşitleri arasında, her kişinin beğenisine hitap edebilecek pek çok farklı alternatif bulunabilir.

Sukulent Bitki Türleri

Sukulentler yetiştirildikleri ortamlara göre birçok türe ayrılır. Aloe, Aeonium, Adromischus, Echeveria, Gasteria, Haworthia, Kalanchoe, Pachyphytum, Cotyledon, Graptopetalum, Graptosedum, Crassula, Rochea ve Senecio gibi sukulent bitki türleri, en fazla ilgi gören sukulent çeşitleri arasındadır. Aynı zamanda Peperomia, Rhipsalis, Sansevieria, Sedum ve Tillandsia gibi diğer sukulent türleri de saksılarda ve teraryumlarda sıklıkla tercih edilen sukulentlerdendir. Echeveria cinsi sukulentler de en yaygın bulunan sukulentlerdendir. Siz de romantik bir sürpriz yapmak istiyorsanız, bu sukulent türünü düşünebilirsiniz. Haworthia fasciata sukulenti ise aynı zamanda aşkın gözyaşları olarak da bilinen ve aşkın bir sembolü olarak kabul edilen bir türdür.

Yalnızca sevdikleriniz için değil, kendi evinizi ya da ofisinizi zevkinize uygun sukulentlerle süsleyerek doğanın huzur verici atmosferini kapalı mekanlarda da hissedebilirsiniz. Birkaç farklı sukulent çeşidini bir arada kullanarak minik bir botanik bahçesi yaratabilirsiniz. Küçük saksıda yetişen sukulentlerin yanı sıra saksıdan sarkan sukulentler de balkonlarınızı süslemek için en estetik ve en doğru seçenekler arasında yer alır.

Sukulentler aynı zamanda radyasyonu emme özelliğine sahiptir. Bulundukları ortamlarda yer alan teknolojik aletlerin insan vücudunda meydana getirdiği olumsuz etkilerin azalmasına yardımcı olurlar. Bu sebeple sukulentler, iş yerlerinde de sıklıkla kullanılır. Çalışanların kendilerini daha pozitif ve rahat hissedebilmesini sağlayabilen sukulentler, iş verimliliğini artırırken aynı zamanda çalışma alanlarındaki dekorasyon stiline de büyük bir katkı sağlar. Dekoratif açıdan son derece şık olan sukulent bitkilerini sizler de iş yerlerinizde tercih edebilirsiniz.

Sukulent Fiyatları

Sukulent türleri ÇiçekSepeti tarafından sizlerin beğenisine saksıda ya da teraryumda olmak üzere farklı şekillerde sunulur. Saksıda sukulent bakımı çok zaman almadığı ve ince detaylar gerektirmediği için, yoğun çalışan kişilere uygun olacaktır. Ayrıca hastanelere gönderilebilecek ufak boyutlu sukulent türleri de bulabilirsiniz. Hastanelere sukulent göndermek istediğiniz zaman bu tür seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Hastanelerde çiçekleri muhafaza edebilmek biraz zor olabileceği için, ufak boyutlu olan sukulentleri tercih ederek sevdiklerinize geçmiş olsun dileklerinizi en samimi ve sıcak şekilde iletebilirsiniz.

Sukulent fiyatları için birçok farklı seçeneğe ÇiçekSepeti'nden ulaşabilirsiniz. Fiyatlar belirlenirken seçeceğiniz sukulentlerin türleri ve boyutları gibi detaylar göz önünde bulundurulur. Doğru kararı vermek için ÇiçekSepeti’nin sizler için bir araya getirdiği özel sukulent seçeneklerinin fiyatlarına göz atabilirsiniz. Siz de sevdiklerinizi gülümsetmek isterseniz, ÇiçekSepeti’nde yer alan pek çok farklı sukulent türünden birini seçerek onlara hem kalıcı hem de dekoratif bir hediye verebilirsiniz.