Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.
Temizle

Filtrele

Online Papatya Siparişi

Papatya siparişi vermeden önce artık çiçekçi aramanıza gerek yok. Ciceksepetim.com papatya kategorisindeki yüzlerce papatya çeşidi ve papatya rengiyle sevdiklerinizi masum duygularınızı göstermeniz için sizi bekliyor. Sevdiklerinize zarif bir çiçek seçimi yaparak papatya göndermek isterseniz, ciceksepetim.com üzerinden online papatya siparişinizi verebilirsiniz!

Papatya çiçeğin en bilinen mesajı, saflık ve masumiyettir. Rengarenk alternatifleri olan bu muhteşem çiçek, hayatında saf duygulara ve güneş ışığına ihtiyaç duyan biri için mükemmel bir hediyedir. Papatya masumiyet ve pozitif enerjinin mükemmel bir sembolüdür, bu nedenle sevdiğiniz ve saygı duyduğunuz herkes için mükemmel bir çiçek alternatifi olabilir. Papatyanın arkasında güçlü bir sembolik anlam vardır ve ilk başta göründüğünden çok daha derindir.

Papatyalar Bize Neyi Anlatır?

Çiçeklerin arkasında uzun yıllar süren kültürel etkilerin sonucu belirli bir anlam ve sembolizm yatar. Her çiçekte olduğu gibi papatyayı da sembolize eden bazı anlamlar vardır. Bunlar; masumiyet, yeni başlangıç, saflık, gerçek aşk ve uyumdur.

Masumiyet

Papatyalar masumiyeti temsil eder. Bu çiçekler genellikle çiçek aranjmanlarında çocuklar ve ebeveynleri için hediye olarak kullanılır. Papatyalar masumiyetin yanında aynı zamanda yeni bir başlangıcın sembolüdür.

Yeni başlangıç

Papatya yeni bir başlangıcın sembolüdür. Hayatında yeni bir atılımın eşiğinde olan ve geleceğe doğru büyük bir adım atmaya hazırlanan biri için mükemmel bir hediyedir. Bu çiçek, yeni bir eve taşınmış veya üniversiteye yeni başlayan biri için harika bir hediye olabilir. Papatyalar, yeni bir şafağı temsil eder. Yapraklarını her gece kapatır ve her sabah açar. Bu da hayattaki yeni başlangıca gönderme olarak kabul edilir. İleriye doğru büyük bir adım atan birine papatya vermek, bu sembolik anlamı kullanmanın en iyi yoludur.

Saflık

Papatya saflığın sembolüdür ve daha önce de belirttiğimiz gibi, genellikle çocuklarla ve yeni doğanlara bağlantılıdır. Papatya çiçeklerinin ve yapraklarının yumuşak olması, papatyanın saflığın sembolü olmasının bir başka nedenidir. Eğer çocuğu olan bir tanıdığınız için mükemmel bir hediye arıyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın çünkü papatya sizin için mükemmel bir alternatif olacaktır.

Hayatınızdaki uyum ve dengenin temsilidir. Bu çiçekler ortak iş yapanlar için harika bir seçenek olabilir; özellikle de ilişkinizden memnunsanız… Bu çiçeği sevdiğiniz birine verdiğinizde ise, onları önemsediğinizi ve aranızı şimdi olduğu gibi tutmak için her şeyi yapacağınızı göstermiş olursunuz.