Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.
Temizle

Filtrele

Çiçeksepeti Orkide Siparişi

Orkide siparişi vermeden önce artık çiçekçi aramanıza gerek yok. ÇiçekSepetim ile orkide kategorisindeki yüzlerce orkide çeşidi ve orkide rengiyle sevdiklerinizi mutlu etmek için sizi bekliyor. Sevdiklerinize zarif bir hediye seçimi yaparak orkide göndermek isterseniz, ciceksepetim.com üzerinden online orkide siparişinizi verebilirsiniz!

Duyguları En Zarif Şekilde Aktarmanın Yolu: Orkideler

Bir zamanlar son derece egzotik ve nadir bir çiçek olarak kabul edilen orkidelerin iyileştirici güçler içerdiği ve sadece bunları karşılayabilenlerin bu güçlere sahip olduğu söyleniyordu. Orkide şimdi en popüler ve sevilen çiçeklerden biri haline geldi. Her yıl 18 milyondan fazla orkide satın alınıyor.Bu çarpıcı çiçekler genellikle zarif bir hediye vermek istediğimizde tercih ediliyor. Çeşitli şekil ve boyutlarla seçiminizi kolaylaştırmanızı sağlayan orkideler, renk açısından da oldukça çeşitlilik gösteriyor. Orkideyi hediye olarak almanın en güzel yanı, her rengin sembolik olması ve farklı bir anlamı temsil ettiğine inanılmasıdır.

En yetenekli çiçek tasarımcılarının hazırladığı çiçeksepeti orkide çeşitlerini ciceksepetim.com adresinden kolayca sipariş edebilir, sevdiklerinizi mutlu edecek sürprizler yapabilirsiniz. Beyaz, pembe veya mor renkli çiçekleri olan orkideler, teraryum tasarımları ile ya da kesme çiçekler ile hazırlanan orkideler, tek dal, çift dal ya da daha fazla orkide ile hazırlanan aranjmanlar ve çok daha fazlasını ÇiçekSepetim’den inceleyerek tercihinizi yapabilirsiniz. Beyaz orkide ve mor orkide çeşitlerini de aynı gün teslim avantajıyla hemen sipariş verebilirsiniz.

İndirimli Orkide Fiyatları

Eskiden nadir bulunan bir çiçek olması sebebi ile ortalamanın üstünde olan orkide fiyatı, bitkinin ulaşılabilmesi kolaylaştıkça daha makul seviyelere çekilmiş ve farklı tasarımlar ile her bütçeye hitap edebilecek şekilde fiyatlandırmalar yapılmıştır. Orkide fiyatları bitkinin tasarımına ve aynı saksı içerisinde kaç dal olarak hazırlandığına göre değişiklik göstermektedir. ÇiçekSepeti’mden bütçenize ve zevkinize uygun orkide seçeneklerini 80 TL’den başlayan fiyatlar ile bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Orkide Çiçeği Bakımı

Orkide bakımı, bitkiye dair bilinmesi gereken bir takım hususları ve zor olmayan birkaç adımı kapsar. Bunlar:

- Orkide saksısı ve orkide toprağı bitkiye özeldir. Bu sebeple bitkiye uygun olmayan saksı ve toprak ile değiştirilmemelidir.

- Orkide bitkinizi aynı miktarda dinlendirilmiş su ile haftada iki defa sulamalı, saksı altında biriken fazla suyu boşaltmalısınız. Ayrıca orkide çiçeği suya maruz kalmak istemez. Bu sebeple sulama yaparken doğrudan toprağı sulamalısınız.
Bitkiyi kapı ve pencere önlerinde muhafaza etmemeli ve hava akımı ile klima etkisinden korumalısınız.
Orkide ışık isteyen ama doğrudan güneşe maruz kalmak istemeyen bir bitkidir. Doğrudan gelen güneş, bitkinin çiçeklerine zarar verebilir.
Orkide bitkisinin kökleri de güneş ışığına ihtiyaç duyar. Bu sebeple bitkinin toprağından dışarı çıkan bitki köklerini kesmemeli ya da koparmamalısınız.