Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Mor Orkide Çeşitleri

Çok uzun yıllardır en zarif çiçeklerden biri olma unvanını taşıyan orkideler, hem kapalı alanların dekorasyonlarına katkıda bulunan hem de hediye olarak gönderilen etkileyici çiçeklerdendir. En sevilen orkide çeşitlerinden biri de mor orkide çiçeği olarak bilinen, çiçekleri pembe ve mor tonlarında olan orkidelerdir. Bu bitkinin çiçek rengi tamamen doğal olup kesinlikle farklı maddeler ile çiçek renklerine müdahale edilmemektedir. Doğal mor orkide bitkisi tekli, ikili, üçlü gibi birçok farklı sayıda aranje edilerek çeşitli saksı modellerinde hazırlandığı gibi bonsai formunda da yetiştirilebilmektedir.

Orkide asaletin çiçeğidir ve anlamı gereği hem saygıyı hem de derin sevgiyi bünyesinde taşır. Orkidenin çiçek rengi değiştikçe çiçeğe ek başka manalar da yüklenir. Mor orkide anlamı ise sevginin ve hayranlığın daha geleneksel olarak ifade edilmesidir. Orkide ailesinin en güzel ve en etkileyici türlerinden biri olan mor orkide, huzur veren çiçekleri ile hediye olarak tercih edilen bitkiler arasındadır.

Mor Orkide Fiyatları

Beton, kütük veya seramik saksılar içerisinde hazırlanan; farklı çiçeklerle aranje edilen, çeşitli boylardaki mor orkideler, 80 TL ile 350 TL arasında değişebilen fiyat seçenekleri ile satışa sunulmaktadır.

Mor Orkide Bakımı

Çiçeksepeti mor orkide çiçek tasarımlarının bakımı özen isteyen ancak çok da zor olmayan bazı adımları kapsar. Çiçeğinize gerekli bakım yapıldığı sürece uzun yıllar güzelliğini koruyacaktır. Mor orkide bakımının temelleri kısaca şu şekilde olmalıdır:

- Orkidenizi aydınlık ancak güneş ışığına doğrudan maruz kalmayacağı bir yerde muhafaza etmelisiniz.
- Yerini mümkün olduğunca değiştirmemeli ve hava akımından korumalısınız.
- Oda sıcaklığındaki dinlendirilmiş su ile haftada iki kez sulamalı, saksının üstünden çıkan bitki köklerini kesinlikle kesmemelisiniz.

Sevdiklerinize olan hislerinizi aktarmak, dileklerinizi iletmek ya da yaşam alanlarına enerjik ve zarif bir dokunuş eklemek istediğinizde mor orkide tasarımlarından birini onlara gönderebilir, farklı model ve fiyat seçenekleri ile saksıda mor orkide siparişi vermek için Ciçeksepetim’i tercih edebilirsiniz.