Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Bonsai Ağacı Çeşitleri ÇiçekSepetim'de!

Bonsai ağacı, Japonya ve Çin ülkelerinde ortaya çıkmış, ağaç yetiştirme formunun sanata dönüştürülmüş halidir. Seçilmiş ağaç dallarının budanması, şekillendirilmesi ve aşılanması gibi yöntemlerle yetiştirilir. Çeşitli türlerdeki bodur ağaçlar sığ saksılara yerleştirilir. Çakıl taşları, canlı yosunlar, kuru bitkiler ve çok özel çiçeklerle dekoratif bir havaya bürünen bonsai bitkisi, özel günlerde ve kutlamalarda sevdiklerinize gönderebileceğiniz oldukça anlamlı bir hediye olmayı başarıyor. Yemyeşil bir doğanın, ormanlık bir alanın ya da ağaçlı bir bahçenin huzur veren ferahlığını yansıtan bonsailer sayesinde, sevdiğiniz kişilerin dünyasına mutluluk ve huzuru bir arada sunabilirsiniz. Zengin formlarda ve çeşitli özelliklerde dizayn edilen sürpriz hediyenizin kalıcı özellikte olmasını istiyorsanız, ÇiçekSepetim'in geniş ürün yelpazesinden favori bonsai ağacı tasarımınızı hemen seçebilirsiniz.

Bonsai Ağacı Çeşitleri

Özel günlerde kutlama ve tebrik hediyesi olarak seçilen bonsai ağacı çeşitleri, özel, anlamlı ve kalıcı olması bakımından büyük önem taşıyor. Bulunduğu her mekana doğanın ferahlığını, çiçeklerin ve yeşilin estetiğini taşıyan dekoratif tasarımlı bonsai bitkisi, minyatür yapısıyla görenleri kendisine hayran bırakıyor. Doğum günü, yılbaşı, Anneler Günü, Sevgililer Günü, evlilik yıl dönümü, yeni iş tebriği, terfi kutlaması veya ofis açılışı gibi tüm anlamlı günlere hitap edebilen dekoratif bonsai temaları, hem zarif bir çiçek hem de estetik bodur bir ağaç görünümü taşıyor.

• Ficus Bonsai, ev ve ofis gibi iç mekanlarda yetişen ve bakımı oldukça kolay bir bonsai bitki türüdür. Sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı yapısı sayesinde yazın 15 günde bir kere sulanırken kışın 2 ayda bir kere sulanır. Ficus Bonsai türü, gün ışığı alan ortamları daha çok sever.
• Kış aylarında kırmızının tonlarına dönüşen yapraklarıyla muhteşem bir görünüme bürünen Nandina Bonsaisi, toprağı kurudukça nemlendirilir. Güneş ışığından enerjisini alan saksıda bonsai bitkisi, yazın yapraklarını yeşilin tonlarına bırakır. Kiraz renginde küçük meyveler verir.
• Buxus Bonsaisi, diğer adıyla şimşir bonsai olarak da bilinir. Çok dallı özelliğe sahip olan bitki türleri, dayanıklı yapısı sayesinde hem iç hem dış ortamlarda yaşayabilir. Günlük sulamaya uygun olan bitki hem gölgeyi hem de güneşi sever.
• Zeytin Ağacı Bonsai türü, her türlü saksıda yetişebilen ve güneş ışığını çok seven bir bitkidir. Besin takviyesi, nemi azaldıkça düzenli olarak yapılmalıdır.
• Euonymus Bonsai çeşidi de diğer türler gibi, gün ışığıyla beslenmeyi çok sever. Bitkinin yaprakları ve gövdesi su tutan özelliğiyle depo görevi görür ve fazla sulanmaya gereksinim duymaz.
• Bonsai ağacı türleri arasında yoğun talep gören türlerden biri de Crassula Bonsaisi'dir. Para Ağacı Bonsai bitkisi olarak bilinen türün şans getirdiğine inanılır. Fazla yaprakları düzenli olarak budanmalıdır. Soğuk havalarda sulanma ihtiyacı duymaz.
• Zelkova Bonsai ağaçları, güneşli ortamlarda nemini kaybetmeden bakılmalıdır. Bitki, yaz aylarında dış mekana konulmalı ve sonbahara doğru iç ortama alınmalıdır. Bitkinin pembe tonlarda çiçek açması görünüşüne ayrı bir hava katar.

Bonsai Bitkisi Sipariş Ver

Bodur ve minyatür doğa harikası görünümüyle, kalplere huzur veren etkisiyle, mutluluğu küçük ve dar mekanlara taşımanızı sağlayan bonsai çiçek türleri, bir bebek misali sevgi ve ilgi istiyor. Nemi seven bitkinin yazın sık, kışın belirli aralıklarla sulanması ve her zaman gün ışığı alan, aydınlık ortamlarda bulunması gerekiyor. Bonsai çiçeği fiyatları, hediyelik aranjmanın hazırlığında kullanılan materyal, işçilik ve çiçeğin türüne göre farklılık gösteriyor. Her zevke ve her bütçeye uygun dekoratif, estetik, anlam ve duygu yüklü tasarımları ÇiçekSepetim'in indirimli fırsatlarıyla, "Bonsai ağacı online sipariş" seçeneğini kullanarak hemen satın alabilirsiniz.