Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Beyaz Orkide Çeşitleri

Beyaz orkide, dünyanın her yerinde en özel kişilere en özel duygu, düşünce ve dilekleri iletmek için tercih edilen çiçekler arasında ilk sıralardadır. Zarif ve şık görünümü ile asaleti temsil eden beyaz orkideler, gönderildikleri kişiye derin bir sevgi ile birlikte saygı da sunarlar. Bu sebeple sevgilinize, eşinize, aile fertlerine, arkadaşlarınıza ya da iş ilişkisi içerisinde olduğunuz kişilere göndermek üzere seçiminizi yapabilir, farklı tasarımlarla tamamlanan beyaz orkide seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Beyaz orkide anlamı da en az çiçeğin görünüşü kadar güzeldir. Beyaz orkide çiçeği, masumiyeti, saygıyı, tutkuyu ve umudu aynı anda sembolize eden bir çiçektir. Tüm bu manalı yapısı ve güzelliğinin yanında bir de uzun ömürlü bir bitki olması sebebi ile sıklıkla hediye olarak tercih edilir. Saksıda beyaz orkide siparişi vermek için CicekSepetim.com’u tercih edebilir, birbirinden güzel orkide tasarımlarından en beğendiklerinizi sevdikleriniz için sipariş edebilirsiniz.

Beyaz Orkide Fiyatları

Beyaz orkide satın almak için ciceksepetim.com’da yer alan tasarımları inleyerek hem zevkinize hem de bütçenize en uygun olan aranjmanı seçebilirsiniz. Bu aranjmanlar 80 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulmuş olup birinin büyüklüğüne ve tasarıma göre çeşitlilik gösterebilmektedir.

Beyaz Orkide Bakımı

Orkide Sulama İpucu: Orkide çok fazla su istemez ancak sulamanın geciktirilmesinden de hoşlanmaz. Bu sebeple orkidenizi haftada iki kere, belirlediğiniz günlerde ve aynı miktarda su ile düzenli olarak sulamalısınız. Kullanacağınızı suyun mümkünse dinlendirilmiş olması ve oda sıcaklığında olması önerilir.

Işık İhtiyacı: Orkide ışık sever. Ancak güneş ısısına doğrudan maruz kalmak da istemez. Orkide bitkinizi ışıktan mahrum kalmayacağı bir yerde, filtrelenmiş güneş alabileceği şekilde muhafaza etmelisiniz. Orkide bitkisi yalnızca toprak üstünde görünen kısmı ile değil kökleri ile de ışığa ihtiyaç duyar. Işık ihtiyacı nedeniyle kökleri toprağın üst tarafına doğru uzanır. Bu görünüm ona daha doğal bir hava kattığı gibi sağlıklı büyümesini de sağlar. Bu sebeple saksıdan taşan kökleri kesinlikle kesmemeniz gerekir.

Orkide Toprağı: Orkide bitkisinin toprağı özeldir. İçerisinde farklı elementler bulunan bu toprak değiştirilmemeli, toprak değişimi yapıldığında da satın alınan orkide toprağı karışımı kullanılmalıdır. Zaman zaman sıvı besin takviyesi de yapılabilir.

Orkide Saksısı: Orkide bitkisinin toprağı gibi saksısı da özeldir. Şeffaf formda olan bu saksılar sayesinde bitkinin kökleri rahatça ışıktan faydalanabilirler.

Çiçeksepeti mor orkide ve beyaz orkide seçeneklerini Çiçeksepetim'den inceleyerek anında sipariş verebilir, dilediğiniz zaman sevdiklerinizi en güzel orkideler ile mutlu edebilirsiniz.