Barış Çiçeği Canlı Spatifilyum Saksıda

Barış Çiçeği Canlı Spatifilyum Saksıda

Ürün Fiyatı: 109,32 TL + KDV
29 Ocak Bugün
30 Ocak Yarın
31 Ocak Pazartesi

Takvim

  • ÜCRETSİZ TESLİMAT
  • HER GÜN AYNI GÜN TESLİMAT
  • HER GÜN AYNI GÜN TESLİMAT
  • GÜVENLİ ÖDEME
129
,00 TL (KDV Dahil)
ÖDEME SEÇENEKLERİ
ÇiçekSepeti.com ödeme bilgilerinizi güvende tutar. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir.

Taze Çiçekler

Güleryüzlü Teslimat

Güvenli Alışveriş

Ürün Detayları

En sevilen iç mekan bitkilerinden biri olan Barış Çiçeği, kolay bakımı ve farklı tarzlardaki dekorasyonlara uyum sağlayabilmesi sebebi ile sıkça tercih edilir. Çiçekli bir saksı bitkisi olması, uzun ömürlü olması ve dayanıklı beyaz çiçekleri ile hediye olarak da sıklıkla gönderilen Spatifilyum çiçeği, hem sevdikleriniz için hem de ev ya da işyerleriniz için tercih edebileceğiniz yegane çiçekler arasındadır. Bu çiçeğin kapalı alanlarda bu kadar çok tercih ediliyor olma nedenlerinden bir diğeri ise yapay ışıkla da beslenebiliyor olmasıdır. Ayrıca hava temizleyici etkisi olduğu bilinen canlı spatifilyum, Nasa tarafından yatak odalarında bulunması tavsiye edilen 10 bitkiden biri olarak açıklanmıştır.

Saksıda spatifilyum bakımı çok zor değildir. Bitkinin belli başlı ihtiyaçlarının karşılanması yeterlidir. Bu ihtiyaçların başında sulama gelir. Bitkiyi düzenli sulamak gerekir. Haftada bir veya iki kere toprağın her yeri ıslanacak kadar sulanıp saksı altı tabağındaki fazla su boşaltılarak sulama işlemi yapılabilir. Bir diğer yöntem ise bitkinin toprağının haftada bir kez akan su altında 5 dakika kadar bırakılıp ardından topraktaki su iyice süzüldükten sonra eski yerine alınmasıdır. Böylece bitkinin toprağı suya doyacaktır.

Barış çiçeği bakımında önemli olan bir başka detay ise bitkinin yeterince güneş ışığı almasıdır. Yaprak gelişimi için bitkinin karanlıkta kalmaması gerekir. Spathiphyllum’un yapay ışıkla da beslenebildiğini söylemiştik. Bu sebepledir ki birçok alışveriş merkezi ya da iş merkezlerinde karşımıza çıkar.

Spatifilyumun yapraklarının güneşe doğru meyli olacaktır. Bu sebeple haftada bir kez saksının yönünü çevirirseniz bitkinin yaprakları orantılı şekilde büyüme imkanı bulur. Bitki bir metreye kadar boylanabilir. Kuruyan saplar budanarak bitkinin çok fazla yer kaplamadan uzaması sağlanabilir.

Spatifilyum siparişi için ÇiçekSepetim’i tercih ederek hem zarif hem de faydalı bu bitkiyi kendinize ya da sevdiklerinize göndermek üzere satın alabilirsiniz. Çiçeğiniz dilediğiniz adrese dilediğiniz tarihte gönderilecektir.

Ürün Kodu: csmbt119